Nasza branża to nieustanne poszukiwanie rozwiązań, które usprawnią komunikację między wynajmującym a najemcą. 

Doświadczenie pozwala nam sprawnie znajdować właściwe metody, wdrażać je i czerpać z nich zyski. Doświadczenie pozwala także dostosowywać rozwiązania do określonych typów najemców. 

A jakie są typy najemców?

 1.  Młodzi ludzie, studenci poszukujący miejsca, które będzie dla nich odpowiednią przestrzenią do życia.

  Oczekują oni przede wszystkim dobrej lokalizacji. Chcą mieszkać blisko centrum, uczelni i potencjalnych bądź aktualnych miejsc pracy. Samo mieszkanie ma być dla nich miejscem do pracy – jeśli pracują zdalnie – i odpoczynku po pracy lub wykładach.

  Nasza rola polega na zapewnieniu im mieszkań dostosowanych do dynamicznego trybu życia i z odpowiednim wyposażeniem. Pamiętając o tym, żeby stawki najmu mieściły się w studenckim budżecie. 
 1. Najemcy korporacyjni.

  To zupełnie inna kategoria. Firmy szukają dla swoich pracowników mieszkań o wysokim standardzie, często z dodatkowymi usługami takimi jak sprzątanie.

  Naszym zadaniem jest zapewnienie pracownikom komfortu i wygody, co zazwyczaj wiąże się z wynajmem w najbardziej pożądanych lokalizacjach.

  Warto zaznaczyć, że korporacje szukają zazwyczaj od 3 do 10, maksymalnie 15 mieszkań – z czasem wynajmu do roku. Skupiają się na jednym kontrakcie z jedną firmą. Wynajmują mieszkania w podobnym standardzie, podobnej wielkości i za podobną kwotę.

  Korporacje mają określony limit finansowy na mieszkanie. Szukają mieszkań minimum dwupokojowych w nowym budynku i wyższym standardzie.

  Niewątpliwymi korzyściami takiego najmu są… sami wynajmujący. To ludzie, którzy dbają o mieszkania. Respektują, że płatnikiem jest ich pracodawca (co dla nas, firmy zajmującej zarządzaniem najmem, oznacza brak problemów z terminową płatnością). A to kolejny motywator, żeby dbać o stan nieruchomości.
 1. Najemcy to korzystający z najmu dobowego.

  Najem dobowy to segment, który dynamicznie rośnie w okresie wakacyjnym.
  To mieszkania w nowym budownictwie, raczej niewielkie, zlokalizowane do 3, 4 kilometrów od atrakcji turystycznych – na przykład morza, plaży. Im bliżej morza, tym chętniej najemca korzysta z mieszkania.
  Naszym zadaniem jest zapewnienie standardów podobnych do hotelowych, co wymaga od nas perfekcyjnej organizacji i komunikacji.

  Ten typ najemcy naturalnie wymaga najwięcej bieżącej obsługi i najwyższych standardów. Bardzo istotne jest szybkie i skrupulatne przygotowanie mieszkania. 

  Jest to zdecydowanie najtrudniejszy klient. Wymusza wprowadzanie największej liczby automatyzacji. Ale pamiętajmy, że przy każdym typie najemcy automatyzacja jest niezbędna, jeśli chcemy skalować biznes.
 2. Ostatnia grupa to najemcy z agencji pracy tymczasowej lub firmy budowlane.

  Ich lokum są często kwatery pracownicze, które oferują podstawowe udogodnienia w przystępnej cenie.

  Najemcy właśnie tego potrzebują. Prostej, funkcjonalnej przestrzeni blisko miejsc pracy – zakładów produkcyjnych. Pracownicy mają zwykle pokoje dwuosobowe. Ponadto do ich dyspozycji jest wspólna przestrzeń, którą dostosowujemy do potrzeb; bilard, ping-pong, grill, sala kinowa.

  Nieruchomości mieszczą się zazwyczaj poza centrum miasta. Warto zaznaczyć, że agencje pracy często wynajmują cały obiekt, nawet dla stu osób.

Z każdym rodzajem najmu wiążą się specyficzne wyzwania, ale dzięki doświadczeniu i nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie efektywnie nimi zarządzać. 

Każda nieruchomość definiuje inny typ najemcy. Model, sposób wynajmu dostosowujemy do potrzeb najemców.

Chcesz inwestować w nieruchomości na wynajem razem, ale nie chcesz tracić czasu na zarządzanie najmem? Inwestuj razem z nami. Przejmiemy obowiązki, których chcesz się pozbyć. 

Zapewnimy zyski, których oczekujesz.